Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
euro 1 obrazac pomoc
Autor Poruka
elas Nije na vezi
Član foruma

Poruka: 91
Ugled: 0

Ime: Sasa Antic
Vozi: kadett, bmw
 Mrkonjic Grad
Poruka: #1
euro 1 obrazac pomoc
ljudi da li je iko uvozio auto iz evropske unije? kod kuce mi traze neki euro 1 obrazac, ja pojma nemam sta je to. ovde koga god zovem samo me salju sa jedne adrese na drugu, zvao sam i carinu veze nemaju. bez tog papira dole je carina ogromna. ako iko ista zna pomagajte Grin trazio sam na forumu nisam nista nasao. pozdrav
28-07-2011 05:35 PM
find reply
Nick_85 Nije na vezi
Train With Brain!

Poruka: 694
Ugled: 5

Ime: Nikola
Vozi: Bmw E46 325i
 Banjaluka
Poruka: #2
RE: euro 1 obrazac pomoc
jebiga sad,to si trebao traziti gdje si kupio auto da ti izdaju potvrdu od proizvodjaca da je auto proizvedeno u EU,s tim i ostalom prilozenom dokumentacijom dobijas eur1 obrazac kojim se umanjuje carina ako ga nemas placas puni iznos.

Zivot je isuvise kratak da ga trosim na ruzne zene i auta koja malo troseGrin
28-07-2011 06:29 PM
find reply
elas Nije na vezi
Član foruma

Mrkonjic Grad
Poruka: #3
auto kupujem privatno ne preko servisa. kako da mi taj covjek to izda. ili da odem na bmw servis moze li mi on to izdati.
28-07-2011 06:38 PM
find reply
Nick_85 Nije na vezi
Train With Brain!

Poruka: 694
Ugled: 5

Ime: Nikola
Vozi: Bmw E46 325i
 Banjaluka
Poruka: #4
vidi kod nekog lokalnog ovlastenog dilera da ti izda potvrdu.

Zivot je isuvise kratak da ga trosim na ruzne zene i auta koja malo troseGrin
28-07-2011 07:27 PM
find reply
elas Nije na vezi
Član foruma

Mrkonjic Grad
Poruka: #5
ok pokusacu tako hvala na odgovoru...
28-07-2011 07:28 PM
find reply
tesa Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 2,425
Ugled: 19

Ime: Dragiša Tešanović
Vozi: tele na pijacu
 Dovici-Klasnice-Laktasi
Poruka: #6
nemozes da dobijes euro obrazac ako kupujes od privatnog lica automobil
29-07-2011 02:58 AM
www find reply
elas Nije na vezi
Član foruma

Mrkonjic Grad
Poruka: #7
(29-07-2011 02:58 AM)tesa Piše:  nemozes da dobijes euro obrazac ako kupujes od privatnog lica automobil

znaci samo na servisu mogu dobiti...
29-07-2011 03:08 AM
find reply
tesa Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 2,425
Ugled: 19

Ime: Dragiša Tešanović
Vozi: tele na pijacu
 Dovici-Klasnice-Laktasi
Poruka: #8
da al pod uslovom da od nih kupis ato
31-07-2011 02:03 PM
www find reply
elas Nije na vezi
Član foruma

Mrkonjic Grad
Poruka: #9
da ne otvaram novu temu da pitam ovde. zna lli iko ista o povratu poreza ako se auto uvozi iz EU, sta, kako??
28-12-2011 09:06 PM
find reply
rapa Nije na vezi
MK Maršal

Poruka: 78
Ugled: 3

Ime: Danijel Rapo
Vozi: passat
 Banja Luka
Poruka: #10
Ja sam dovezao par auta iz EU pa ti mogu reci da si euro 1 obrazac trebao uzeti gore,s tim ako ti auto na racnu navedeno na iznos ispod 6000e ne moras uzimati euro 1 obrazac vec se samo dopise jedan tekst na njemackom i ovjeri pecatom firme ili notara,a za povrat poreza,ako je uopste postojao,posto na svako auto nemas povrat,trebao si napraviti izvoznu deklaraciju,to takodje mozes napraviti gore,gdje kupujes auto ili na izlazu iz slovenije(na granici u nekoj spediciji) ako nisi to uradio carina ce ti biti dosta veca i ako je bio povrat poreza tesko da ces ga moci dobiti jer se auto vodi kao da nije izaslo iz EU,to je iz mog iskustva.pozz
29-12-2011 05:57 AM
find reply
elas Nije na vezi
Član foruma

Mrkonjic Grad
Poruka: #11
(29-12-2011 05:57 AM)rapa Piše:  Ja sam dovezao par auta iz EU pa ti mogu reci da si euro 1 obrazac trebao uzeti gore,s tim ako ti auto na racnu navedeno na iznos ispod 6000e ne moras uzimati euro 1 obrazac vec se samo dopise jedan tekst na njemackom i ovjeri pecatom firme ili notara,a za povrat poreza,ako je uopste postojao,posto na svako auto nemas povrat,trebao si napraviti izvoznu deklaraciju,to takodje mozes napraviti gore,gdje kupujes auto ili na izlazu iz slovenije(na granici u nekoj spediciji) ako nisi to uradio carina ce ti biti dosta veca i ako je bio povrat poreza tesko da ces ga moci dobiti jer se auto vodi kao da nije izaslo iz EU,to je iz mog iskustva.pozz

nisam jos dovezao auto. jos mi nije jasno samo za euro 1 obrazac, moze se dobiti samo ako se kupuje auto sa nekog servisa ili... ako kupim od nekog auto i ako napravimo kupoprodajni ugovor sa cijenom ispod 6000e koji ovjeri notar onda moram dopisati taj tekst? ili to ne moze tako? i sta treba napisati koji tekst i ko pise to? nadam se da nije puno pitanja OriginalOriginal
30-12-2011 02:52 AM
find reply
rapa Nije na vezi
MK Maršal

Poruka: 78
Ugled: 3

Ime: Danijel Rapo
Vozi: passat
 Banja Luka
Poruka: #12
Euro 1 ti moze dati auto kuca,servis ili auto plac,tj oni to zatraze od nekog ovlastenog servisera,oni posalju podatke od tog vozila i onda cekas da oni potvrde da je to to vozilo i da je pravljeno za EU,sto se tice te izjave ispod racuna,moze ti je napisati ta auto kuca ili notar i samo staviti pecat preko tog teksta,mada po meni ako postoji ikakva mogucnost da izvadis euro 1 izvadi jer je on dosta validniji dokument na carini nego ta izjava,ali ako je neko jeftinije auto moze proci sa tom izjavom.Po meni najbolje ti je da odes kod nekog speditera,posto ti je on obavezan pri carinjenu vozila i da se detaljno raspitas,on ce te pitati za godieste vozila kubikazu,kw,predjene kilometre pa ce ti reci i koji tacno racun da navedes za to vozilo da bi sto jeftinije prosao na carini...Da ne duzim vise moj predlog ti je neka spedicija i sve se detaljno raspitaj reci sta hoces i oni ce ti sve detaljno objasniti.
Evo kako glasi izjava,njemacka verzija:

Der Ausführer (Ermächtigter Ausführer; Bewilligungs-Nr. ...(1))
der Waren, auf die sich dieses Handelspapier bezieht, erklärt, dass diese Waren, soweit nicht anderes angegeben,
präferenzbegünstigte ...(2) Ursprungswaren sind.

Pozz i srecno sa kupovinom.
30-12-2011 06:55 PM
find reply
elas Nije na vezi
Član foruma

Mrkonjic Grad
Poruka: #13
hvala na odgovoru auto nece biti skuplje od 6 hiljada
30-12-2011 07:51 PM
find reply

Verovatno Povezane Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  Tablet prestao raditi - pomoc!!! srdjo 3 209 18-04-2014 07:37 PM
Zadnja Poruka: srdjo
  vag com pomoc c220 4 249 13-02-2014 12:05 PM
Zadnja Poruka: c220
  pomoc oko navigacije c220 1 358 08-06-2013 04:04 AM
Zadnja Poruka: Zex
  photoshop pomoc c220 1 310 25-03-2013 09:35 PM
Zadnja Poruka: saleee
  trebam pomoc dewillrock 11 1,122 03-11-2012 05:36 AM
Zadnja Poruka: Zex

Skoči na Forum:

KontaktAuto Klub Crankshaft ForumPovratak na VrhPovratak na SadržajLite (Arhivski) OblikRSS